1

Σάββατο 28 Φεβρουαρίου 2015

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ -ΚΑΣΤΕΛΑ 2-0

Μια πολύ καλή  Δροσιά πέτυχε τη 2η συνεχόμενη νίκη της με σκορ 2-0. Η ομάδα της
Δροσιάς έκανε το καλύτερο της παιχνίδι με ωραίο ποδόσφαιρο , ενώ δεν επίτρεψε στην Καστέλα να απειλήσει την εστία του Ντουμάνη μόνο με ορισμένα μακρινά σουτ που δεν ανησύχησαν τον πορτιέρο της
Η ομάδα της Δροσιάς προηγήθηκε στο 6 'λεπτο μετά από ένα ωραίο συνδυασμό Καροκη Παναγιωτακου παραλήπτης της μπάλας ο Κατσικαρος που με ωραίο δυνατό σουτ και από πλάγια θέση έκανε το 1-0
Στο 20 λεπτό  δέχθηκε την μπάλα ο Τσουτης Ρ.από δεξιά σέντραρε και ο Λιφο
με κεφάλια έκανε το 2-0.
Στο 45΄'λεπτο ύστερα από κόρνερ του Μαντα έδιωξε την μπάλα ο Ντουμάνης από την εστία του..εκεί η φιλοξενούμενη ομάδα ζήτησαν γκολ γιατί  ισχυρίζονταν ότι η  μπάλα πέρασε την γραμμή της εστίας όπου και έδιωξε ο Ντουμάνης
ο κ Καλαμάτας και η κ Τσιφλακου είχαν άλλη άποψη
Στον ίδιο ρυθμό συνεχίστηκε και το δεύτερο ήμιχ όπου η ομάδα της Δροσιάς ήταν καλύτερη χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ .Και έτσι με αυτό το σκορ