1

eraspor

Σάββατο 25 Απριλίου 2015

Η Προποντίδα πέρασε στους "4" και περιμένει τον αντίπαλό της

Mε δυο γκολ που πέτυχε στα τελευταία δυο λεπτά του προημιτελικού, η ομάδα Νέων της Προποντίδας (σε συνένωση με τον Κεραυνό Χ.) νίκησε 3-1 τον Ερμήλιο και περιμένει να μάθει τον αντίπαλό της στην ημιτελική φάση.

Οι ροζομπλού προηγήθηκαν στο 20' με τον Banhovei και επτά λεπτά αργότερα ισοφάρισε για τον Ερμήλιο ο Φούρλης. Ολα έδειχναν ότι οι δυο ομάδες θα ...έλυναν τις διαφορές τους από τα 11 μέτρα.

Ομως, στο 79', ένα λεπτό πριν τη λήξη του 80λεπτου, ο Πριμηκύριος είχε ...άλλη άποψη και σημείωσε το 2-1 για την ομάδα της  Προποντίδας. Οι παίκτες του Ερμήλιου πριν προλάβουν να συνέλθουν από το σοκ, δέχθηκαν και τρίτο γκολ από τον Τσιαρβούλα με το οποίο η ομάδα Προποντίδα/Κεραυνός Χ. σφράγισε πανηγυρικά το εισιτήριο για τους "4" του πρωταθλήματος Νέων της Εύβοιας

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ ΟΠΩΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΣΕ:
TETAΡΤΗ 29/4/2015, ΓΗΠ. ΗΛ. ΚΟΥΤΣΟΥΦΛΑΚΗΣ( ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ), ΩΡΑ 5.30'
ΟΠΑ/ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ/ΠΑΟ ΛΙΧΑΣ  -  Α.Ο. ΧΑΛΚΙΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/5/2015, ΓΗΠ. ΘΑ ΟΡΙΣΤΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ/ ΩΡΑ 5.30'
ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ/ΚΕΡΑΥΝΟΣ Χ -  ΑΙΟΛΟΣ ΚΡΙΕΖΩΝ /Α.Ο. ΖΑΡΑΚΩΝ  ή  ΑΚΑΔ./ΑΠΟΛΛ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ

ΟΡΙΣΤΗΚΕ ΕΠΙΣΗΣ Ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ ΤΟ  ΣΑΒΒΑΤΟ 9 μΑΪΟΥ ΣΤΟ ΕΝΩΣΙΑΚΟ (ΩΡΑ 6)