Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2015

ΒΟΛΕΪ: ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΤΡΩΝ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1-3

12122794_919472964774686_768977492477320937_n
Πέρασε νικηφόρα και από την Πάτρα κι έκανε το 7Χ7!
Την έβδομη νίκη του σε ισάριθμα ματς(!) πέτυχε χθες (28/11) το απόγευμα, ο Ηρακλής Χαλκίδας στην Α2 βόλεϊ, καθώς νίκησε στην Πάτρα την τοπική Ολυμπιάδα με 3-1 σετ.
Οι Χαλκιδέοι πήραν το πρώτο σετ με 25-23 κι έχασαν το δεύτερο με 26-24 ύστερα από σκληρή μάχη.

Στη συνέχεια όμως βελτίωσαν την απόδοσή τους στο παρκέ, έγιναν …αφεντικό και κέρδισαν το τρίτο σετ με 25-21.
Στο τέταρτο σετ, οι γηπεδούχοι είχαν …όρεξη να οδηγήσουν  το ματς στο τάι μπρέικ, αλλά ο Χαλκιδέος Ηρακλής τους την …έκοψε.
Το κέρδισε με 25-19 και με συνολικό σκορ 3-1 πήρε τη νίκη και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.
Την επόμενη αγωνιστική (5/12, 19:00) ο Ηρακλής Χαλκίδας διασταυρώνει τα ξίφη του, εκτός έδρας με τον «συγκάτοικό» του στην κορυφή Κύζικο Νέας Περάμου, στο απόλυτο ντέρμπι.
Τα σετ: (23-25, 26-24, 21-25, 19-25)