1

Τρίτη 16 Ιουλίου 2013

ΠΑΣ Γιάννινα: Φιλική νίκη με 2-1 επί του Πλατανιά

ΠΑΣ Γιάννινα: Φιλική νίκη με 2-1 επί του Πλατανιά | onsports.gr
Θετικό ήταν και το δεύτερο δείγμα του ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς επικράτησε 2-1 του Πλατανιά σε φιλικό στο Καρπενήσι.

Οι Γιαννιώτες είχαν συνοχή σαν ομάδα και κατάφεραν να σημειώσουν δύο γκολ, ενώ οι Χανιώτες στο πρώτο τους φιλικό προετοιμασίας έδειξαν καλά στοιχεία.

Στο 11’ ο ΠΑΣ άνοιξε το σκορ, όταν ο Ντάσιος εκτέλεσε το φάουλ και ο Μιχαήλ με κεφαλιά έκανε το 1-0. Ως το τέλος του ημιχρόνου χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες, αλλά δεν σημειώθηκε άλλο γκολ.
Η ισοφάριση για τον Πλατανιά  ήρθε στο 63’ με πλασέ του Γιακουμάκη για το 1-1. Ο ίδιος παίκτης είχε ακόμη δύο καλές στιγμές. Στο 84’ όμως ο Αυγενικού με κεφαλιά, μετά από φάουλ του Ίλιτς διαμόρφωσε το τελικό 2-1.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Βελλιδης (28' Αμπάρης), Ντάσιος, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Μουσκάι, Κειτά, Ιωάννου, Χαρίσης (29' Αυγενικού), Βισέντο, Νάκος, Γιάκος.
Στο δεύτερο ημίχρονο: Αμπάρης, Ρουμπουλάκου, Κολοβέτσιος, Μπέριος, Λίλα, Τσουκαλάς, Βίλα, Ίλιτς, Σωτηρίου.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Περιστερίδης, Δημήτρης, Ιντζίδης, Ζουμπουλάκης, Ράφαελ, Στόλερ, Τετέ, Μπέλιτς, Γουνδουλάκης, Μάρτσάκης, Τόρες.
Στο δεύτερο μέρος: Γιακουμάκης Γ. , Γιακουμάκης, Σέρα, Ντεντάκης, Αγκιλέρα, Σούκιας, Τσικουδάκης, Γεωργαλίδης.