1

Δευτέρα 20 Οκτωβρίου 2014

ΑΟ ΜΑΚΡΥΚΑΠΑΣ-ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ 5-3

Σαρωτική στην πρώτα ώρα του αγώνα η Μακρυκάπα σημείωσε 5 γκολ και μετά χαλάρωσε με αποτέλεσμα η ομάδα του Προκοπιου να βρει την ευκαιρία και να μειώσει σε 5-3.
Ο Γιάννης Λαλανίτηςμε δυο γκολ μέσα σε 5 λεπτά (13', 18') έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους παίρνοντας την μπάλα από πάσες του Τσιβίκα και του Ξυνογαλά. Στο Β' ημίχρονο ο Τσιβίκας δεν ...πιανόταν και πέτυχε τρία γκολ: στο 50' από ασιστ του Λαλανίτη, στο 56' με ατομική προσπάθεια και στο 70' από πάσα του Κηρύκου. Η Δόξα μείωσε σε 4-1 με ένα σουτ από πολύ μακριά του Γεωργίου και τα δυο γκολ μετά το 5-1 πέτυχαν ο Δασκαλόπουλος και ο Κουτσουφλάκης με πέναλτι στις καθυστερήσεις.