1

Πέμπτη 30 Οκτωβρίου 2014

ΙΣΤΙΑΊΑ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ

Στην Ιστιαία η τοπική Ενωση και η Δόξα Προκοπίου τέλειωσαν το 90λεπτο χωρίς γκολ και το ματς μετά την παράταση έληξε ισόπαλο 1-1. Με τη λήξη του ημιχρόνου της παράτασης (105') οΚουτσουφλάκης έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Προκοπίου με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ και ισοφάρισε στο 117' ο Βασίλης Ανέστης. Από το 90' η Δόξα έπαιζε με 10 παίκτες λόγω αποβολής
του Δασκαλόπουλου, ενώ στη φάση του φάουλ με το οποίο προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι αποβλήθηκε ο Σπ. Τριανταφύλλου της Ιστιαίας. Στα πέναλτι και ...μέσα στο σκοτάδι (η διαδικασία ολοκληρώθηκε στις 6 παρά 10) η γηπεδούχος πήρε την πρόκριση με 4-2 (συνολικό σκορ 5-3). Ευστόχησαν στα πέναλτι για τους νικητές οι Τοβόρφ, Β. Ανέστης, Αντ. Γοργομάτης και Βασιλείου (άουτ έστειλε την μπάλα ο Γαβριήλ στο 4ο κατα σειρά πέναλτι). Η Δόξα έχασε τα δύο πρώτα πέναλτι (άουτ από τον Μιχαήλ και απόκρουση Καρατσόλια στην εκτέλεση του Ανδρέου) και ευστόχησε στα δυο επόμενα με Κανελλόπουλο και Μορφούλη (δεν χρειάστηκε να εκτελεστεί το 5ο).