1

Κυριακή 21 Δεκεμβρίου 2014

Hρακλής Θεσ -ΠΑΣ Λαμία 0-0

Για τη 10η αγωνιστική του βορείου ομίλου της Football League o ΠΑΣ Λαμία αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς τέρματα με τον Ηρακλή και θα κάνει χαρούμενες γιορτές από την κορυφή της βαθμολογίας. Ο Μπάμπης Τεννές έστησε πολύ καλά την ομάδα του στον αγωνιστικό χώρο και έτσι δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα. Οι κυανόλευκοι που είχαν κάποιες ευκαιρίες για να σημειώσουν γκολ, διαμαρτύρονται για πέναλτι στο 17ο λεπτό σε ανατροπή του Βασιλόγιαννης από το Σαραμαντά. Ο διαιτητής Φουκάκης του συνδέσμου Ηρακλείου τιμώρησε τον μεσοεπιθετικό της Λαμίας με κίτρινη κάρτα. Ο Βασιλόγιαννης αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων για μαρκάρισμα στον Τσιλιανίδη.
Το φιλμ του αγώνα:

1':Ο Κάσσος έφυγε από τα δεξιά αλλά η σέντρα του πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Μπλάζιτς

6':Σουτ του Βασιλόγιαννη λίγο έξω από την περιοχή η μπάλα πέρασε έξω από τo δεξί

7':Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Πορτουλίδη με τον Μπαρτολίνι να κάνει την κεφαλιά και την μπάλα να περνάει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Μπλάζιτς

11':Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή με τον Κάσσο να φεύγει στην πλάτη της άμυνας της Λαμίας μετά από ωραία κάθετη μπαλιά του Ρομάνο αλλά ο Μπλάζιτς νίκησε τον παίκτη του Ηρακλή στο τετ-α-τετ

17':Ο Βασιλόγιαννης μπήκε στην περιοχή ανατράπηκε από τον Σαραμαντά με τον διαιτητή να δίνει κάρτα στον παίκτη της Λαμίας για θέατρο

21':Ένα μακρινό σουτ του Σιατραβάνη δεν ανησύχησε ο Μπλάζιτς

29':Σουτ του Σιατραβάνη κόντρα στον Ζουλιώτη κόρνερ

37':Ωραία προσπάθεια από τα αριστερά του Μάριο Γκούρμα έκανε και το σουτ με τον Huanderson να μπλοκάρει

38':Αλλαγή για την Λαμία στην θέση του John Kamara ο Χουσεϊν Μουμίν

40':Σέντρα του Βασιλόγιαννη από τα δεξιά με δεύτερη προσπάθεια μπλόκαρε ο Huanderson

44':Μακρινό σουτ του Περόνε με την μπάλα να περνάει άουτ

46':Στην θέση του Κωστόπουλου ο Ρεπετσάς δεύτερη αλλαγή για την Λαμία

57':Μία πτώση του Νεόφυτου στην περιοχή Φουκάκης έδειξε πως δεν υπάρχει παράβαση

59':Καλή η εκτέλεση του κόρνερ από τον Πορτουλίδη με τον Μπαρτολίνι να κάνει την κεφαλιά από πολύ κοντά αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του

61':Πρώτη αλλαγή για τον Ηρακλή στην θέση του Κάσσου ο Τσιλιανίδης

66':Ένα σουτ του Τσιλιανίδη από μακρινή απόσταση αλλά η μπάλα πέρασε πολύ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπλάζιτς

71':Δεύτερη αλλαγή για τον Ηρακλή στην θέση του Ρομάνο ο Λουκίνας

72':Σέντρα του Ζουλιώτη από τα δεξιά πολύ καλή κεφαλιά του Yenga με την μπάλα να περνάει ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του Huanderson

72':Στην εξέλιξη της φάσης ο Yenga πάτησε άσχημα και ζήτησε αλλαγή

74':Αναγκαστική θα είναι η τρίτη και τελευταία αλλαγή της Λαμίας στην θέση του Yenga ο Αντωνόπουλος

78':Πολύ καλό σουτ του Βασιλόγιαννη λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Huanderson

84':Ένα μακρινό σουτ του Γκούρμα πέρασε πολύ ψηλά αουτ

84':Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ηρακλή στην θέση του Σιατραβάνη ο Πασσάς

94':Δεύτερη κίτρινη στον Βασιλόγιαννη και κόκκινη, με 10 η Λαμία για τα τελευταία δευτερόλεπτα

ΗΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Μπαρτολίνι, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Ζιαμπάρης, Ιντζόγλου, Πουρτουλίδης, Περόνε, Ρομάνο (71' Λουκίνας), Κάσσος (61' Τσιλιανίδης), Σιατραβάνης (84' Πασάς)

ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Μπλάζιτς, Ζουλιώτης, Τσαμούρης, Λεάντρο, Κωστόπουλος (46' Ρεπετσάς) , Φατιόν, Καμαρά (38' Μουμίν), Βασιλόγιαννης, Γκούρμα, Γιενγκά (74' Αντωνόπουλος), Νεόφυτος.