1

Τετάρτη 28 Ιανουαρίου 2015

ΚΥΠΕΛΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΑΛΚ-ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ 1-1

Μπορεί να μην κέρδισε ο Ολυμπιακός Χαλκίδας τον Ελλήσποντοστο δεύτερο αγώνα της ημιτελικής φάσης, αλλά θα είναι στον τελικό του κυπέλλου Εύβοιας, αφού είχε κερδίσει με 4-0 στο πρώτο ματς την ομάδα της Λαμψάκου.

Ο επαναληπτικός που έγινε σήμερα στο Πάρκο του Λαού έληξε ισόπαλος 1-1 με δυο γκολ που σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Οι Χαλκιδέοι ...άνετοι από την τεσσάρα του πρώτου αγώνα δεν έδωσαν μεγάλη έμφαση, ενώ οι φιλοξενούμενοι πάλεψαν για το καλύτερο απέναντι σε μια ομάδα που ήταν ανώτερη.

Στο 18' ο Νίκος Μαστροκώστας άνοιξε το σκορ και 20 λεπτά αργότερα ισοφάρισε για τον Ελλησποντο ο Πέτρος Στρατής.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Β. Ιωαννίδης – Β. Τσιμιχόδημος):Αγριόδημος, Μεταξάς Γ., Αγγελάτος (46′ Τσολάκος), Μουσάι, Δάσκος, Ζαχαριάς (46′ λ.τρ. Σκριβάνος Λ. Παν.), Τζάβρας, Μαστροκώστας Ν., Ευσταθίου, Σκριβάνος Δ. Παν. (65′ Ιωαννίδης), Παπαδέδες.
ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Αργ. Μστραγγελής): Σαλεμής, Κολιόπουλος Χρ., Βλάχος Β. (73′ Κυπριώτης), Κολιόπουλος Κ., Θωμόπουλος, Παπίλας, Νικολάου Αντ., Αγγελάκης, Στρατής (55′ Νόνας), Οικονόμου, Ίμπο (80′ Ντουλελάρι).