1

Κυριακή 29 Μαρτίου 2015

ΔΡΟΣΙΑ-ΑΥΛΙΔΑ 1-1

Η πρώτη καλή στιγμη του αγώνα ήταν για την Δροσια οταν στο 4' ο Φρυγανάς με  δυνατό μονοκόμματο σουτ πάνω στην κίνηση απο αριστερα αλλά εντυπωσιακή ήταν  η απόκρουση του Αραβανή σε κόρνερ.
 Η καλή ποιότητα που είχε ο αγώνας με τους φιλοξενούμενους να έχουν
 καλή ευκαιρία στο 27' όταν ο Τσομάτσκα μπήκε ανάμεσα σε δυο αμυντικούς Τσουτη Μαντζούνη  οι οποίοι έδιωξαν σε  κόρνερ και δεν επέτρεψαν στον παίκτη της Αυλίδας να σκοράρει
Έτσι συνεχίστηκε  το πρώτο ημίχρονο και το σφύριγμα της λήξης έστειλε ισόπαλες τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια

Στην επανάληψη έπεσε λίγο ο ρυθμός του αγώνα και το πρώτο εικοσάλεπτο ήταν παιχνίδι κέντρου χωρίς την μεγάλη φάση μπροστά στις δυο εστίες.

Στο 75' η Δροσιά κέρδισε φάουλ αρκετά μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή. Το εκτέλεσε  ο Μαντζούνης και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αραβανή ανοίγοντας το σκορ για την Δροσιά 1-0.

Η απάντηση της Αυλίδας ήρθε αργότερα στο 78' με τον Λεονάρντο ο οποίος έφερε τον αγώνα στα ίσια 1-1 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.όταν ανετράπη από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή ο Πατρινός
Στο 87' οι γηπεδούχοι είχαν μια καλή στιγμή όταν ο Φρυγανάς πλάσαρε αλλά ο Αραβανής με εξαιρετική επέμβαση έσωσε την ομάδα της Αυλίδας.
Το τελικό σφύριγμα βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες με 1-1 σε ένα αγώνα που είχε ποιότητα, πάθος αλλά όχι πολλά γκολ