1

Τρίτη 21 Απριλίου 2015

Β’ ΕΠΣΕ: ΑΝΑΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ

Θα γίνει μόνο το …β’ ημίχρονο του αγώνα Αλάτσατα – Κοντοδεσπότι που διακόπηκε το περ. Σάββατο (18/4)
Η διακοπή που σημειώθηκε στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου στην αναμέτρηση Αλάτσατα – Κοντοδεσπότι, το περ. Σάββατο, και η …συνέχειά της το ερχόμενο Σάββατο 25/4 (17:30) στο γήπεδο Αλεξάνδρου, φέρνει και την αναβολή της 25ης αγωνιστικής, που επρόκειτο να διεξαχθεί την Κυριακή 26/4.

Έτσι αναβάλλονται όλα τα παιχνίδια της 25ης αγωνιστικής του Κεντρικού ομίλου, ώστε να ολοκληρωθεί το ματς των Αλατσάτων με το Κοντοδεσπότι από το σημείο που διακόπηκε, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο σκορ 1-0!
Η διακοπή έλαβε χώρα καθώς κατά τη διάρκεια του αγώνα ενεργοποιήθηκε το σύστημα ποτίσματος (κράτησε για περίπου δέκα λεπτά) με συνέπεια να δημιουργηθεί πρόβλημα σε κάποια σημεία του αγωνιστικού χώρου με τον διαιτητή Παπακωνσταντίνου να διατάζει την διακοπή του, καθώς το γήπεδο έγινε επικίνδυνο για τη σωματική ακαιρεότητα των παικτών.