1

Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2015

ΑΕΚ ΧΑΛΚ-ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ 0-3 την προσγειωσε

Ανώμαλα μπροσγείωσε την ομάδα των αστεριών ο Παντριαδκός στο Ενωσιακό γήπεδο, το οποίο αποφάσισαν οι κιτρινόμαυροι να το χρησιμοποιήσουν ως έδρα λίγο πριν τον ορισμό του αγώνα. Η ήττα αυτή, μάλιστα, έδωσε τέλος στη συνεργασία της ΑΕΚ με τον Γιάννη Μπασούκο σύμφωνα με ανακοίνωση που εκδόθηκε λίγο μετά τον αγώνα.
Ο Παντριαδικός ήταν ο μεγάλος νικητής στο ματς παίζοντας έξυπνα σε αντίθεση με την ομάδα της Χαλκίδας που ήταν μέτρια και δεν μπόρεσε σε καμιά στιγμή του αγώνα να αντιδράσει.  Από αυτογκόλ ήρθε το προβάδισμα για τους γηπεδούχους όταν στο28' ο Πατρινός προσπάθησε να διώξει την μπάλα σε σέντρα σουτ και την έστειλε με κεφαλιά στα δίχτυα του Μόνου. Το δεύτερο γκολ για τη φιλοξενούμενη ομάδα ήρθε στις καθυστερήσεις του α' ημιχρόνου, όταν ο Γιώργος Χασάνδρας εκτέλεσε έξυπνα φάουλ που κέρδισε η ομάδα του και ξεγέλαασε το Μόνο στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα. Το γκολ αυτό ήταν ένα σοκ για τους γηπεδούχους που δεν μπόρεσαν να το ξεπεράσουν και με νευρικότητα στην επανάληψη δεν κατάφεραν να διασπάσουν την οργανωμένη άμυνα της ομάδας του Γιάννη Παπαθεοδώρου. Η Τριάδα ήταν πάντα επικίνδυνη στον αιφνιδιασμό και μάλιστα είχε δοκάρι σε μια προσπάθεια του Σαρρή όπου νωρίτερα ο Μόνος είχε αποτρέψει το 0-3 το οποίο ήρθε τελικά στις καθυστερήσεις με νέα εκτέλεση φάουλ του Δήμου Σίδερη.