1

Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2015

Αναγέννηση Ευρίπου-Προποντίδα 2-1

Εξαιρετικό παιχνίδι από δυο πολύ καλές ομάδες, την Αναγέννηση Ευρίπου και την Προποντίδα, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι φίλαθλοι, λιγοστοί πάντως, που βρέθηκαν σήμερα το απόγευμα στο΄΄ ΠΑΡΚΟ ΤΟΥ ΛΑΟΥ΄΄ σε αγώνα για το πρωτάθλημα της β!κατηγορίας για την 10η αγωνιστική του κεντρικού ομίλου της ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ.

Περισσότερο ικανή αλλά και τυχερή αφού «είδε» τον πορτιέρο της Μπάρτσα να κάνει τη γκέλα και να δέχεται ένα αστείο γκολ(το πρώτο) στην τελική προσπάθεια, η ομάδα του Σούλη Παππά πήρε μια σπουδαία ,από βαθμολογικής αξίας νίκη με 2-1 και ασφαλώς δίκαια στο τέλος του αγώνα το χάρηκαν ιδιαίτερα οι ποδοσφαιριστές της
Από πλευράς Προποντίδας, οι παίχτες της ομάδας του Τάκη Ακριτίδη έδειξαν πάθος ,κυκλοφόρησαν πολύ καλά την μπάλα, όμως στο τέλος κάτι πήγαινε… στραβά και μοιραία το τρίποντο πήγε στους αντιπάλους τους
Μπαιμπακης στο δέκατο λεπτό, Βαταμίδης στο τριακοστό λεπτό για την Αναγέννηση και Λαμπρόπουλος στο τριακοστό πρώτο λεπτό για την Προποντίδα, οι σκόρερς των τριών τερμάτων της συνάντησης.