1

Τετάρτη 19 Οκτωβρίου 2016

ΜΙΚΤΕΣ ΕΥΒΟΙΑΣ: Άξιζαν τη νίκη οι Παίδες

Στην πρεμιέρα των πρωταθλημάτων προεπιλογής Εθνικών ομάδων η Μικτές Εύβοιας αγωνίστηκαν σήμερα στο Βόλο με τις αντίστοιχες της ΕΠΣ Θεσσαλίας.
Το "χορό" των αγώνων άνοιξε η Μικτή Παίδων της Εύβοιας που ήρθε ισόπαλη 2-2 με τη Θεσσαλία.
Η Εύβοια ήταν αρκετή καλή και άξιζε τη νίκη, καθώς στο β' ημίχρονο είχε την καθολική υπεροχή και αρκετές χαμένες ευκαιρίες, όπως και δοκάρι.
Η ομάδα του νομού μας προηγήθηκε 0-1 νωρίς στο σκορ (5'), με γκολ του Αλαφάκη της Αθλόπολης.

Οι γηπεδούχοι όμως αντέδρασαν και πριν λήξει το ημίχρονο ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση κάνοντας το 2-1.
Να σημειωθεί ότι το δεύτερο γκολ των Θεσσαλών σημειώθηκε με πέναλτι.
Στην επανάληψη η Εύβοια ανέβασε στροφές και στο 58' έκανε το 2-2 με γκολ του Ρουμελιώτη τηςΑΕ Ληλαντίου.
Η Εύβοια δημιούργησε τις προϋποθέσεις για να πάρει το διπλό, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει κι ένα τρίτο γκολ.
Ιδιαίτερα άτυχος στάθηκε ο Κικίδης του Απόλλωνα Ερέτριας που σημάδεψε το δοκάρι της αντίπαλης εστίας.
EYBOIA (Δημήτρης Καλέντζης): Μίχος, Ρουμελιώτης, Πόγκας, Πασσάς, Αδαμόπουλος, Γιαλός, Αλαφάκης, Κικίδης, Ποδάρας, Τζαφέρης, Τσαούσης.
΄ ο Μήτρου αντικατέστησε τον Τσαούση, ενώ κατά τη διάρκεια του β' 40λεπτου αγωνίστηκαν και οι Παπακωνσταντίνου, Ελευθερίου, Σπύρου, Μπασούκος.