1

Τετάρτη 23 Απριλίου 2014

Πρωταθλητής Ευρυτανίας ο ΑΠΟΚ το Βελούχι

Πρωταθλητής Ευρυτανίας αναδείχθηκε ο ΑΠΟΚ το Βελούχι. Στον 2ο τελικό των play-offs που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης η ομάδα του Γιάννη Φλωράκη επικράτησε του Αιόλου στο δημοτικό στάδιο Καρπενησίου με 2-0. Έτσι με δυο νίκες κατέκτησε τον τίτλο και θα αγωνιστεί στα μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική. Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Συγκελόπουλος και Α. Γενιτσαρόπουλος. Δοκάρι για τον Αίολο είχε ο Τύμπας. Το Βελούχι στα μπαράζ ανόδου θα βρεθεί στον 7ο όμιλο όπου θα αντιμετωπίσει τον πρωταθλητή Φθιώτιδας Οπούντιο Μαρτίνου, τον πρωταθλητή Βοιωτίας Παρνασσό Αράχωβας και τον πρωταθλητή Εύβοιας ΑΟ Νέας Αρτάκης. Η έναρξη των αγώνων μπαράζ θα γίνει την Κυριακή 11 Μαΐου και θα ολοκληρωθούν την Τετάρτη 4 Ιουνίου.