1

Δευτέρα 22 Δεκεμβρίου 2014

ΣΚΕΠΑΣΤΗ – ΠΑΠΑΔΕΣ 4-4:

«’Εβρεχε» γκολ σήμερα στο γήπεδο της Σκεπαστής στον αγώνα μεταξύ της ομώνυμης τοπικής ομάδας και του Α.Ο. Παπάδων για το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας. Το τελικό 4-4 αποζημίωσε τους παρευρισκόμενους φιλάθλους που παρακολούθησαν ένα χορταστικό σε θέαμα ματς με ανατροπές στο σκορ και αμείωτο ενδιαφέρον ως το τέλος και το οποίο κράτησε αναλλοίωτη της παράδοση δεκαετίας που θέλει τον Α.Ο. Παπάδων να μη χάνει μέσα στη Σκεπαστή. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΡΕΠΟΡΤΑΖ...

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 22’ με γκολ του Γερογιάννη, ενώ στο 27’ ο Τσώνης διπλασίασε τα τέρματα της Σκεπαστής. Στο 40’ ο Θανάσης Ψύλλος μείωσε για τους Παπάδες σε 2-1 ενώ λίγο πριν την εκπνοή ο Γιαννακάρας ισοφάρισε σε 2-2 που ήταν και στο σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 61’ ο Θανάσης Ψύλλος με δυνατό σουτ έδωσε προβάδισμα στους Παπάδες ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Πάρις Γεωργίου ισοφάρισε σε 3-3. Στο 75’ ο Ραβανός έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους Παπάδες, ενώ στο 84’ ο Θαλασσινός ισοφάρισε σε 4-4 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Ψαρρός): Μυλωνάς, Γεωργατζής Ν., Γεωργίου Π., Αλεξίου, Λάμπρου (c), Θαλασσινός Ι., Τσώνης, Δημητρόπουλος, Θαλασσινός Α., Γεωργίου Α., Γερογιάννης Δ

ΠΑΠΑΔΕΣ (Παπανδρέου): Μάρκου, Ανδριανόπουλος, Καλύβας, Αφένδρας, Γεωργίου, Αντωνίου, Ψύλλος (Ζέρβας 82`), Γιαννακάρας, Γερογιάννης, Παπανδρέου (c), Ραβανός

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Χαρ.Γκρινιάρης, ΒΟΗΘΟΙ: Βασ.Μακρής, Δημ.Μούρτικας