1

Τετάρτη 4 Μαρτίου 2015

ΑΡΤΑΚΗ -ΤΡΙΑΔΑ 3-1

Ένα πρώτο ημίχρονο για την ομάδα της Αρτάκης με δυο δοκάρια ,το πρώτο με κεφαλιά του Καραλη στο 8΄'λεπτο βρήκε η μπάλα το κάθετο δοκάρι και στο 27΄'με μακρινό σουτ του Χρυσού η μπάλα βρήκε το οριζόντιο

Το πρώτο πέτυχε ο Μακαντάσης με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ στο 32' όταν έγινε φάουλ επάνω στον Καραχαλιο  και το εκτελεσε ο σκορερ και στα άλλα δυο ..έβαλε το πόδι του ο Βαγγέλης Γίγας. Από δικές του ασίστ σκόραρε κι έκανε το 2-0 στο 75' ο Καραχάλιος και στο 82' ο Μαστροκώστας. στο 90' μείωσε η ομάδα της τριάδος με τον Καλοχωριδη
Πριν τον αγώνα έγινε η βράβευση ενός τριαδιτη που άφησε εποχή με την φανέλα της Αρτάκης τον ΚΩΣΤΑ ΡΟΥΜΠΗ

ΑΟΝΑ Ευαγγελινός, Μπελίτσος, Ρούσσος, Χρυσός, Φωτιάδης, Καραλής (78΄Κονόμι), Χασανλάρι (53΄Γίγας), Καραχάλιος, Μαστροκώστας, Μακαντάσης (80΄Ζήσης), Μπαλαμπάνης
ΑΠΣ Παντριαδικός  Ευαγγελινός, Κουνής, Γραμματικός (72΄Καραμπέτσος), Κουρούπης, Γκρινιάρης, Καλοχωρίδης, Χασάνδρας Γ., Σαρρής, Κατσίκης (46΄Σιαράπης Ι. Ν.), Καραντάκης (76΄Παπα/αντίνου), Χασάνδρας Δ.