1

Κυριακή 29 Μαρτίου 2015

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ- Σ.Κ.ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ 72-81

Μεγάλο βήμα προς τα play οff  της Β΄ΕΣΚΑΣΕ έκανε ο ΣΥΛΛΑΣ Αιδηψού με τη νίκη του μέσα στη Λιβαδειά απέναντι στον αξιόμαχο Κένταυρο. Ο Κένταυρος ήθελε τη νίκη για παραμονή στην κατηγορία,  ενώ ο Σύλλας τη νίκη για να μπει στην τετράδα των  play  off.  Τελικός νικητής σε ένα ματς για γερά νεύρα ο Σύλλας. Το ημίχρονο βρήκε το Σύλλα μπροστά  με 31-39 αλλά το άσχημο τρίτο δεκάλεπτο της ομάδας της Αιδηψού έφερε τις ομάδες στο πόντο. Πέντε λεπτά πριν το τέλος ο Κένταυρος ήταν μπροστά με 4 πόντους , αλλά οι παίχτες του Μάκη Φώτου με περισσότερα αποθέματα ενέργειας και ψυχραιμία στα τελευταία λεπτά πήραν μεγάλη νίκη με 72-81.

Με νίκη το επόμενο Σαββατοκύριακο επί του Πρωτέα μέσα στην Αιδηψό ο Σύλλας περνάει στα play off.

Διαιτητές : Χαϊνά , Τσάλλας
Δεκάλεπτα : 17-14,  14-25,  23-16,  18-26

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ντούμας)  : Σανιδάς Α. 2,  Λαμπριτζής 2,  Παπαδόπουλος 10,  Πάττας,  Παπαδήμος, Γελάρδος,  Σταγκίδης,  Σανιδάς Χ. 20,  Μπατσαρής 12 (4),  Κουτσοβασίλης 4,  Αδάμ 2,  Τσιφης 17

ΣΥΛΛΑΣ (Φώτου):    Μαυροζούμης Δημ. 20(1),   Πάτρας,    Μαυροζούμης Στεφ. 5,    Παπαθανασίου 22(2),
 Μαυροζούμης Δ,  Μακαντάσης,  Σαλιγκάρας 3(1),  Μαυροζούμης Βαγ. 2,  Ματάκιας 4, Φλώρος 9 , Νιάρχος 11(1), Μανδρυοκάκης 4