Με μεγάλο ΄΄διπλό΄΄ έφυγε η Αυλίδα απ΄ την Αρτάκη, εξασφαλίζοντας -σε μεγάλο βαθμό- την παραμονή της, χάρις σε 2 γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο της συνάντησης. Το παιχνίδι ήταν ανοιχτό, έγιναν αρκετά σουτ και απ΄ τις δύο πλευρές, όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που βρήκαν τον τρόπο να ΄΄ξεκλειδώσουν΄΄ την αντίπαλη άμυνα, δείχνοντας ΄΄ποδοσφαιρικό τσαμπουκά΄΄ και συνεχίζοντας την ΄΄τρελή΄΄ πορεία πρωταθλητισμού, με τον Παναγιώτη Τοκπασίδη στον πάγκο.

Το σκορ άνοιξε στο 81΄ ο Στέργκου, αξιοποιώντας το πέναλτι που κέρδισε ο Σαμαρτζής. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λεοντάρης ΄΄σφράγισε΄΄ της ομάδας του, διαμορφώνοντας το τελικό 0-2.
Αρτάκη (Λύκος): Ευαγγελινός, Ντούκα, Χασανλάρι (60΄ Κόνομι), Μπελίτσιος, Λούκας, Καραλής, Γίγας, Καραχάλιος, Χρόνης (69΄ Μαστροκώστας), Μακαντάσης, Μπαλαμπάνης.
Αυλίδα (Τοκπασίδης): Αραβανής, Τζαφέρος, Δουρδουβέλας, Ζαζάς, Καρβέλης, Προβής (90΄ Βισβίνης), Στέργκου, Γιαλός (66΄ Χιούσκα), Σπυρόπουλος, Σαμαρτζής, Τσομάτσκα (90΄ Λεοντάρης).