1

Κυριακή 26 Απριλίου 2015

Ευβοικος ΑΓ.Νικολαου-Ηρακλης Πρασινου 1-3

Νίκη γοήτρου για τον Ηρακλή Πρασίνου που τον καθιερώνει στα ψηλά στρώματα της βαθμολογίας και σφραγίζει μία πολύ καλή χρονιά για τους νεοφώτιστους στην β’ κατηγορία.
Από την άλλοι οι γηπεδούχοι σε κανένα σημείο του αγώνα δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τους φιλοξενούμενους και με αρκετά από τα ατού τους σε κακή μέρα υποταχθηκαν φυσιολογικά στον Ηρακλή Πρασίνου.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 20 με τον Κιούση να νικά με σουτ τον Γιάνναλο και να κάνει το 0-1.
Είκοσι λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Σαμαρά γράφοντας το 0-2 στο 40’.
Στο β ημίχρονο είχαμε ακόμα ένα τέρμα από κάθε ομάδα πρώτα για το Πράσινο με τον Σαμαρά να διπλασιάζει τα προσωπικά του τέρματα και να τριπλασιάζει της ομάδας του στο 47’ γράφοντας το 0-3.
Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο 87’ με ωραία ατομική ενέργεια του Τουλούμη.

Διαιτητής Χουλιαράς, Βοηθοί Καμπούρης,Νικολάου.
Ευβοικός Αγ. Νικ:(Σαχίνης)Γιάνναλος,Τουζούν,Βλάχος,Σταματίου(76′Βαρθαλάμης),Βελλής,Κοτρόζιος,Τουλούμης,Ζερφιρίδης,Πιτσινής(65′Γκίκας)