1

Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2016

ΑΥΛΩΝΑΡΙ-ΑΡΤΑΚΗ 1-1

Αρκετά καλό παιχνίδι έγινε στο Αυλωνάρι με τους γηπεδούχους να στήνουν "μπλόκο" στην πρωτοπόρο ομάδα της Αρτάκης, σ' ένα ματς που είχε δύο γκολ (ένα για κάθε ομάδα) και δύο αποβολές
Η Αρτάκη ήταν αυτή που προηγήθηκε 0-1 στο 14' με σουτ του Μπασούκου (προωθήθηκε στο δεύτερο δοκάρι και δεν αστόχησε από κοντά).
Το Αυλωνάρι όμως έβγαλε αντίδραση και στο 35' ο Μπρεγκανάκου με μακρινό σουτ έκανε το 1-1.

Το α' ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, ενώ στην επανάληψη το Αυλωνάρι προσπάθησε να πιέσει τον ΑΟΝΑ, χωρίς όμως να καταφέρει να παραβιάσει για δεύτερη φορά την εστία των φιλοξενούμενων.
Στο 70' ο Τσάμαρης ανέτρεψε τον Ηλία Δήμου έξω από την περιοχή και ο γκολκίπερ της Αρτάκης αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα (σ.σ. θέση κάτω από τα δοκάρια πήρε ο Μώρος
Στο 87' όμως, την κόκκινη (2η κίτρινη) είδε και ο Δημ. Βασιλείου του Αυλωναρίου.
Να σημειωθεί ότι στο Αυλωνάρι επέστρεψαν τα χαμόγελα, καθώς οι κιτρινόμαυροι έκαναν μετά από αρκετό καιρό ένα καλό παιχνίδι, κόντρα στην κατά τεκμήριο καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος
Για την Αρτάκη η σημερινή ισοπαλία ήταν η ...πρώτη στο πρωτάθλημα (8-1-1 ο απολογισμός), αλλά εξακολουθεί να είναι καβάλα στο άλογο, στο +6

ΑΥΛΩΝΑΡΙ: Κότσαρης (95' Χροναίος), Κόκος, Γεραντώνης, Καραμπίνης, Παπίλας, Β. Βασιλείου, Μπρεγκανάκου, Δ. Βασιλείου, Β. Τσαλιαγκός (90' Λαθουράς), Ηλ. Δήμου, Περιβολάρης (75' Φραγκής).

ΑΡΤΑΚΗ: Τσάμαρης, Ταψής (74' Μώρος), Μπαλαμπάνης, Παλαιολόγος, Πουρνής, Σεχάι, Μπασούκος, Κονόμι (69' Αποστόλου), Μαντάς, Μιχαλάς, Γ. Μαστροκώστας.