eraspor

Κυριακή 24 Ιανουαρίου 2016

ΑΙΟΛΙΚΟΣ – ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ 1-1

AIO-AOX EVIATEAM
Παλικάρια οι παίκτες του Σεροπιάν, πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας στην Καλλονή, κόντρα σε Αιολικό και …διαιτησία!
Η Χαλκίδα έχασε ευκαιρίες στο α’ ημίχρονο για να προηγηθεί, ενώ στην επανάληψη (64′) ο Τσούπροςαποβλήθηκε με ανύπαρκτη δεύτερη κίτρινη κάρτα
.
Συγκεκριμένα έγινε ένα τζατζάρισμα μεταξύ Τσούπρου – Κριπιντίρη και ο διαιτητής έβγαλε από μία κίτρινη κάρτα.
Μόνο που ο Τσούπρος είχε ήδη μία κάρτα (επί της ουσίας ο διαιτητής τον …σημάδεψε) και ο υψηλόσωμος αμυντικός των «κυανόμαυρων» πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια.
Στο 67′ όμως ο Σταματάκος «ξέρανε» τη Λέσβο, κάνοντας -στην κόντρα- το 0-1!
Ο Αιολικός ισοφάρισε σε 1-1 στο 86′ με γκολ του Σίμωση και στο 92′ κέρδισε αμφισβητούμενο πέναλτι, το οποίοαπέκρουσε ο Ντουμάνης (το εκτέλεσε ο Κριπιντίρης).
Οι άνθρωποι του ΑΟΧ υποστήριξαν ότι στη φάση του πέναλτι έγινε επιθετικό φάουλ του Σίμωση στον Τσατσαρώνη.
Παρόλα αυτά ο διαιτητής Σπυριάδης το καταλόγισε. Άλλωστε από το πρώτο λεπτό, οι του Αιολικού το μόνο που έκαναν ήταν να ζητάνε …ανύπαρκτα πέναλτι.
Οι Ευβοιώτες έχασαν τρομερή διπλή ευκαιρία στο 95′ με τους Ζουζουλή και Αποστολόπουλο για να κάνουν το 1-2.
Απαράδεκτη η διαιτησία του Αγησίλαου Σπυριάδη από τη Χίο.
Έτσι έπαιξε στο ματς ο ΑΟΧ:
ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ (Σεροπιάν Μουράτ): Ντουμάνης, Αχείμαστος, Τσατσαρής, Καραμπάς, Τσούπρος, Γκιτσάλης, Μάκο (89′ Αποστολόπουλος), Βαλκάνος (81′ Κόσουτιτς), Σταματάκος (94′ Ζουζουλής), Σπανός, Τσατσαρώνης.